Královská svatba prince Harryho & Meghan Markle

21. května 2018 v 15:16 | Alčísz |  .*.Společenské akce.*.
Svatba roku je za námi! Své "ano" si řekli princ Harry a Meghan Markle v přítomnosti 600 hostů před arcibiskupem z Canterbury v Kapli svatého Jiří.


Dlouho očekávaná událost, na kterou se Velká Británie připravovala celé měsíce, se v sobotu završila. Třiatřicetiletý princ Harry si v Kapli svatého Jiří na anglickém hradě Windsor vzal za ženu o tři roky starší americkou herečku Meghan Markle. Sňatkem získali titul vévoda a vévodkyně ze Sussexu.

Dvojici novomanželů se podle zahraničních médií podařilo do ceremonie přenést svébytný styl nezatížený přehnanou okázalostí a tradicemi. Obřad vyzdvihovaly zejména pro jeho rozmanitost.

Samotná nevěsta je první osobou smíšené rasy v moderní historii, která si vzala vysoce postaveného člena královské rodiny.

Na svatbě nechybělo ani několik afroamerických hostů. Mezi pozvanými se objevily například moderátorka Oprah Winfrey, herec Idris Elba, tenistka Serena Williams, ale i herec George Clooney s manželkou Amal a herečtí kolegové Meghan ze seriálu Kravaťáci, který ji proslavil. Přišli i manželé Beckhamovi, zpěvák Elton John či moderátor James Corden.

Hereččin otec Thomas Markle se obřadu nezúčastnil pro zdravotní důvody, Meghan tak k oltáři přivedl princ Charles.

Co říkají zahraniční média?

"Tato velkolepá událost byla krásnou, sladkou oslavou lásky a zároveň potřebným odpoutáním pozornosti od naší současné reality," zhodnotil svatbu magazín Entertainment Weekly.

Časopis Time zase uvedl, že svatební den byl důkazem změn, ke kterým dospěla královská rodina. Mělo jít v pozitivním smyslu slova o "geopolitickou kolizi mezi USA a Velkou Británií."

Miliony diváků po celém světě však byly svědky i momentů, které jim mohly být lidsky blízké - mezi nimi například pohled na Harryho a Williama v roli svědka, jak napjatě stojí před oltářem, či na mámu nevěsty zadržující slzy.

Odbornice na neverbální komunikaci Judi James pro magazín The Telegraph zhodnotila, že Meghan byla "hlavní silou celé svatební ceremonie". Přestože šlo pro ni o něco nového, ona byla ta, která ujišťovala Harryho. Ten podle Jamesové působil už na první pohled úzkostlivě a nervózně.

Samotná nevěsta také mnohé překvapila výběrem svatebních šatů z dílny Clare Waight Keller, která je kreativní ředitelkou módního domu Givenchy. Róba byla poměrně jednoduchá a minimalistická, díky čemuž vynikla krása a silueta nevěsty. Jde o triumf pro značku Givenchy.

Americký biskup všechny překvapil

Snoubence oddával arcibiskup z Canterbury Justin Welby a krátce na to, jak od obou zaznělo očekávané "ano", zaujal svým projevem i biskup episkopální církve Spojených států amerických Michael Curry. Jeho plamenná a emotivní řeč trvala více než deset minut a mluvil v ní zejména o tom, že v lásce je síla.

"Přemýšlejte a představte si svět, ve kterém je láska naší cestou," uvedl. Některé přítomné jeho "americký" způsob kázání šokoval, někteří se pousmívali nebo vypadali netrpělivě, média jako například The Telegraph však ohromeně psaly, že si ukradl celou show pro sebe a byl neskutečný.

Po skončení obřadu si Harry a Meghan vyměnili první novomanželský polibek, který provázely ovace přítomných. Následně nasedli do kočáru a vezli se mezi dav asi sto tisíc nadšenců, kteří se sešli ve Windsoru na oslavu jejich velkého dne.

Společně po průvodu odešli na slavnostní recepci pod záštitou královny Alžběty II. za účasti 600 pozvaných hostů. Pouze 200 nejbližších přátel a členů rodiny se později dostalo na soukromou oslavu v sídle Frogmore House, kterou uspořádal princ Charles.
Meghan Markle a princ Harry, vévodkyně a vévoda ze Sussexu, nyní už jako novomanželé opouštějí Windsorský zámek a míří na večerní recepci do Frogmore House. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vikina // celebs-daily-hq Vikina // celebs-daily-hq | Web | 21. května 2018 v 15:50 | Reagovat

Svadba bola krásna a dojímava ♥ Meghan bola prekrásna nevesta ♥♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama