Leden 2018

Móda: Totální zatmění na Zlatých glóbech! Hvězdy se oblékly do černé proti sexuálnímu obtěžování

9. ledna 2018 v 23:39 | Alčísz |  .*.Společenské akce.*.
V Los Angeles se v noci z neděle na pondělí konalo slavnostní vyhlašování filmových cen Zlatý glóbus.


Podle očekávání mu dominovala kampaň proti sexuálnímu obtěžování, což se projevilo záplavou symbolického černého oblečení. Mezi prvními oceněnými byla například Elisabeth Moss, která za výkon v Příběhu služebnice získala trofej pro nejlepší herečku v dramatickém televizním seriálu.

Jakmile herečky začaly přicházet na červený koberec, bylo jasné, že dostály svému slibu a na galavečer dorazily v černých šatech na podporu boji proti sexuálnímu obtěžování a nerovnosti pohlaví v Hollywoodu. "Bezprecedentní moře černé," k tomu uvedla agentura AP. "Zatmění na červeném koberci," tak to zas okomentovalo CNN na Twitteru.

Černou zvolily i hvězdy první kategorie jako Meryl Streep, Michelle Williams, Emma Stone nebo Nicole Kidman. "Černou máme na sobě ze solidarity," uvedla herečka Emma Watson. Nechyběly ani herečky Salma Hayek a Ashley Judd. Druhá jmenovaná odstartovala kauzu kolem sexuálního obtěžování Harveyem Weinsteinem, neboť jako vůbec první o tom veřejně promluvila. Druhá se přiznala, že při natáčení filmu Frida, který Weinstein produkoval, zažila nesčetné sexuální útoky z jeho strany.

Na několik dam, které si oblékly červenou, purpurovou nebo pastelové barvy, ostatní dívali trochu rozpačitě, všimla si agentura AFP.

Ne všechny herečky ale s tímto protestem souhlasily. Rose McGowan, která dříve obvinila ze znásilnění hollywoodského producenta Harveyho Weinsteina, nazvala dnešní akci prázdným gestem. Právě obvinění Weinsteina ze sexuálního obtěžování, které vůči němu vzneslo mnoho žen, kampaň proti sexuálnímu obtěžování spustilo.

Kampaň podpořilo také mnoho mužských celebrit, které měly na klopě smokingů špendlík s nápisem Time's Up. Zní tak název nadace na pomoc obětem sexuálního násilí, kterou nedávno založily hollywoodské herečky.

Meryl Streep (šaty Vera Wang) & Ai-Jen Poo

Tarana Burke & Michelle Williams (šaty Louis Vuitton)

Emma Stone (šaty Louis Vuitton) & Billie Jean King

Happy New Year 2018!

9. ledna 2018 v 21:17 | Alčísz