Červenec 2014

Módní přehlídka: Chanel Fall 2014 Haute Couture

23. července 2014 v 1:30 | Alčísz |  .*.Módní přehlídky.*.
Lagerfeld se postaral o šok na přehlídce značky Chanel: svatební šaty byly z neoprenu, nevěsta těhotná a šaty pro kolekci vlastně ani nešil, ale lisoval - ze silikonu!


Každá z přehlídek Chanel je netrpělivě očekávána, neboť všichni vědí, že se bude na co dívat. A to nejen co se šatů týče, ale i celkového pojetí přehlídkového mola. Byly tu již horské ledovce, mořský svět či Chanel samoobsluha. Tentokrát se mimořádně činorodý návrhář nechal inspirovat dílem švýcarského architekta Le Corbusiera a proměnil palác na břehu Seiny v obrovský sál s dominantou krbu s digitálními plameny a s barokním zrcadlem.

Právě spojení tvorby Le Corbusiera a baroka dalo Haute Couture kolekci Chanel ten správný vzhled. Lagerfeld se náročných témat zhostil s lehkostí a vášní pro mládí, které mu sám již dlouhou dobu podléhá. Le Corbusier dal moderní architektuře konkrétní obrysy a právě konkrétnost a jasný odkaz na tuto významnou osobnost vdechl Lagerfeld do rozsáhlé kolekce čítající obdivuhodných 70 modelů včetně těhotné nevěsty.

Chanel šokuje v detailech - nic už není jako dřív!

Na první pohled klasika, ale šok v detailech. O ten se postaral Karl Lagerfeld, který podzimní kolekci pro Chanel Haute Couture vytvořil většinou z netkaných textilií a nebál se použít ani silikon nebo neopren. Zrovna z něj jsou i svatební šaty nevěsty, které předvedla těhotná modelka Ashleigh Good. "Mám rád těhotné ženy," konstatoval pro média Lagerfeld.

Kostými i dlouhé večerní róby pro nadcházející sezónu mají jasné linie a působí velmi čistě i díky dominantní bílé, které zdárně sekundují antracitová, cihlová, levandulová, béžová a černá. Dokonale noblesní výšivky a mistrovské použití kožešin dělá z této kolekce mimořádný zážitek, jaký dokáže přinést jen Haute Couture s vizí. Kabátové šaty přes cyklistické šortky, sukně přes šortky. Čekali byste je v luxusní kolekci? Lagerfeld je v outfitech pro podzimní koleci používá skutečně bohatě a díky nim tak vymodeloval přirozeně mladistvý vzhled s lehkostí sobě vlastní.


Také si přečtěte!

Módní přehlídka: Chanel Spring 2014 Haute CoutureMódní přehlídka: Giambattista Valli Fall 2014 Haute Couture

22. července 2014 v 0:13 | Alčísz |  .*.Módní přehlídky.*.
Novinkou v luxusní Haute Couture kolekci Giambattisty Valliho pro podzim/zima 2014 je jeho smysl proeklekticismus. Kombinovat nekombinovatelné? A proč ne?


Květy jako oblíbený motiv zůstávají, ale Giambattista Valli přidává ve své nové Haute Couture Fall 2014 kolekci odvážnou kombinaci s černobílými pruhy. Odvážnou i pro klasické módní kolekce, natož pro tu nejdražší a nejluxusnější módu. Pro květinové vzory ve své kolekci našel Valli inspiraci na jihu Španělska, v Granadě a v zahradách paláce Alhambra. Zahrady Alhambra patří mezi nejslavnější a nejznámější zahrady ve Španělsku a svou krásou jsou proslulé po celém světě. Jako kontrast k pestrosti tvarů a barev květů a rostlin těchto zahrad, vytvořil Giambattista Valli ženu oděnou do monochromatické hry pruhů, kde odstíny nahrazují valéry kontrastu černých a bílých proužků kladených vedle sebe v různých vzdálenostech a v různých tloušťkách.

Koho nefascinuje hra černobílých pruhů, eklektické kombinace s květinovými vzory, ani celokvětinové outfity v broskvové či zelené barvě, možná propadne modelům v žensky fialových odstínech, mezi kterými najdeme saka poseté fialovými okvětními plátky i fialový minimalistický kožich z umělé kožešiny. Valli pracuje v Haute Couture kolekci také s transparentností, avšak ta má decentní podobu. "Ukazát" nahrazuje spíše "naznačit" a tak klasickou transparentnost naznačují spíše tvary těla, které se rýsují pod splývavými hebkými látkami šatů a dalších modelů v kolekci.

Závěrečnou pýchou kolekce jsou večerní róby. Obří sukně vypadají jako pěnové dorty, ale návrhář se může pochlubit zejména dvěma z modelů. K takto až přehnaně pompézní sukni použil u tří modelů jako kontrapunkt zcela odlišný kousek oděvu - pyžamový vrchní díl. Valli věří, že se právě tyto šaty stanou hitem nadcházející svatební sezóny. Takže jaké svatební šaty pro letošní podzim? Nahoru pyžamko a dolů obří sukni!


Také si přečtěte!

Módní přehlídka: Giambattista Valli Spring 2014 Haute CoutureZastínila i modelky! Nádherná Charlize Theron okouzlila v Paříži na módní přehlídce Dior Haute Couture

21. července 2014 v 21:39 | Alčísz |  Charlize Theron
Hvězdou měla být nová kolekce z linie Haute Couture, ale byla to americká herečka Charlize Theron, která v Paříži upoutala pozornost médií.


Osmatřicetiletá držitelka Oscara dorazila jako dlouholetá tvář parfému francouzské módní značky a usadila se do první řady. Sama nebyla, společnost jí dělal partner - herec a režisér Sean Penn.

Dvojice, která svůj vztah potvrdila začátkem roku, vypadala jako vroucně zamilovaný páreček. Gesta, něžné šeptání či majetnické objetí a doteky - to vše naznačovalo, že se tito dva herci, kdysi dlouholetí přátelé, opravdu našli.

Theron přitom nezůstala nic dlužná ani svému titulu jedné z nejkrásnějších žen světa. Ve třpytivých zlatých minišatech předvedla dokonalé nohy bývalé modelky a uprostřed zahrady v centru Paříže, kde se show konala, byla nepřehlédnutelná a oslnivá.

Na módní prezentaci kolekce belgického tvůrce Rafa Simonse, který je hlavním návrhářem značky Dior, dorazily i hvězdy jako Emma Watson či Jennifer Lawrence. Simonsovu kolekci popsali módní odborníci jako průřez historií módního domu Dior, ale zároveň také jako jakousi ilustraci minulosti napojené na budoucnost a jejich vzájemné ovlivnění se. Brokát, hedvábí, bohaté výšivky, ale i neočekávané, moderní detaily v podobě zipů či přezek. To vše se dalo najít na módní přehlídce.

Také si přečtěte!

Módní přehlídka: Christian Dior Fall 2014 Haute CoutureMódní přehlídka: Christian Dior Fall 2014 Haute Couture

17. července 2014 v 15:06 | Alčísz |  .*.Módní přehlídky.*.

Mistrovský návrat Dioru do minulosti

Kreativní ředitel francouzského módního Dior - Raf Simons, svou novou Haute Couture kolekcí pro sezónu podzim/zima 2014 rozhodně překvapil. A je nutno říci, že mile! Přestože nepatří mezi návrháře, kteří by se ohlíželi a čerpali inspiraci v minulosti, tentokrát udělal výjimku a oslnil publikum v zahradách muzea Rodin dokonale vypracovanými kabáty a večerními róbami, které si zatoužíte obléknout a již nikdy nesundat. Fascinace Marií Antoinettou a dobou před rokem 1914, jinak nazvanou i bezstarostně krásně časy, byla očividná. Jeho pohled na modernu jako takovou si určitě zapamatujete.

S architektonicky čistými střihy dokázal spojit nostalgické vzpomínky na ikonický vzhled francouzské aristokracie a pohled na současný styl oblékání, čímž dal nahlédnout do budoucnosti moderního šatníku ženy. Na základu dávné minulosti vybudoval kolekci večerních šatů ve snových odstínech bílé, odvážné kombinézy a především perfektní kabáty temných barev, které zkobinoval s úzkými nohavicemi v zářivých červených a růžových barvách. Simons se nebojí kombinovat barvy, porušuje zaběhnutá pravidla a vytváří vzhled tak současný a inspirující, že se nelze nadšeně těšit na zimní sezónu.

Jediný pohled na dlouhé kabáty a okamžitě zatoužíte do jednoho z nich vklouznout a nechat se opájet pocitem perfektně padnoucího modelu, v němž se budete cítit pohodlně a maximálně elegantně a luxusně zároveň.


Také si přečtěte!

Módní přehlídka: Christian Dior Spring 2014 Haute CoutureBohyně v bílém! Jennifer Lopez okouzlila v Paříži, podívejte, jaká byla sexy na módní přehlídce Atelieru Versace

17. července 2014 v 11:33 | Alčísz |  Jennifer Lopez
Přehlídkou módního salónu Atelier Versace byl odstartován minimaratón módních přehlídek kolekcí superluxusní módy označované jako Haute Couture. Přišla ji shlédnout i zpěvačka Jennifer Lopez.


Hostitelem americké latino-divy byla právě italská značka Versace, která dvakrát ročně prezentuje kolekci určenou více prezentaci na červeném koberci či pro superbohaté zákaznice. Návrhářka Donatella Versace nechala pro 44letou zpěvačku připravit dokonce model, který vycházel z aktuálně prezentované kolekce a tak se Lopez vlastně stala první dámou, která se v kolekci Atelier Versace pro podzim/zima 2014 objevila.

Oslnivá bílá barva, z níž byl model vyhotoven, krásně doplňovala opálenou pokožku Lopez. Třpytivá nohavice a pod dlouhou sukní skrytá odhalená noha působily velmi efektně a samotná Donatella si asi lepší reklamu přát nemohla. Americká hvězda totiž dokonale naplňuje estetické směrování italského salónu.

V rámci nové kolekce si Donatella pohrála s prvky "schizofrénnosti" oděvu, když se navzájem kombinovaly na polovině těla kabátky s jedním rukávem, či například kalhoty modelek byly jen na jednu nohu, druhou - odhalenou skrývaly pod zástěrovou sukní s výraznými kovovými řemínky kolem pasu.

V kolekci byl cítit také vliv 50. let například v zaoblených ramenou na sakách či ve zdůrazněném pasu. Nechyběly však ani róby typické pro značku Versace - pompézní, tak trošku kýčovité, ale také odhalující a přímo stvořené pro divy jako Jennifer Lopez, která je bude moci provětrat na některém z červených koberců.

Také si přečtěte!

Módní přehlídka: Atelier Versace Fall 2014 Haute Couture

Módní přehlídka: Atelier Versace Fall 2014 Haute Couture

17. července 2014 v 0:37 | Alčísz |  .*.Módní přehlídky.*.
První červencový týden v Paříži už tradičně patří přehlídkám toho nejlepšího a nejdelikátnějšího, co krejčovské ruce dokáží vytvořit. Jinak tomu nebylo ani letos.


Do Paříže se sjely stylové celebrity, skutečná smetánka i desítky odborníků na módu a šperky. Všichni netrpěli čekali, čím tentokráte návrháři překvapí a za co jejich nejlepší klienti zaplatí astronomické částky, aby se mohli blýsknout v modelech, které si nic nezavdají s uměním.

Atelier Versace: Méně vulgarity, více rafinovanosti

Donatella Versace skutečně překvapila. Její moderní kolekce ve stylu 50. let nesla o něco vážnější a sofistikovanější prvky jako obvykle, přičemž ze všech nejvíc vynikly kožené šaty, zdobené korzety, kožešiny, výrazná kulatá ramena, asymetrické střihy, prostřihy a velké sukně, zpod nichž koukaly kalhoty. Stříbrné přezky střídaly střásně. Hvězdami večera ale nebyly jen róby a šaty, ale i zpěvačka Jennifer Lopez, která si velkolepou přehlídku nenechala ujít.


Také si přečtěte!

Módní přehlídka: Atelier Versace Spring 2014 Haute CoutureJennifer Garner pomáhá, kde může. A podívejte, jaká je při tom krásná!

6. července 2014 v 14:32 | Alčísz |  .*.Celebrities.*.
Je matkou tří dětí a možná i proto se tak angažuje v pomoci jiných. A herečka Jennifer Garner při tom stihne i zářit.


Dvaačtyřicetiletá hvězda, kterou si diváci po celém světě stále pamatují ze seriálu Alias, se objevila na charitativním banketu Thirst Gala 2014. Garner byla pozvána, aby převzala nad akcí záštitu a zároveň jí doprovázela. Neodmítla.

Manželka herce Bena Afflecka, se kterým má tři ratolesti, se přitom vyjádřila, že je velmi důležité pomáhat jiným. "Mělo by to být přirozené, ale občas je dobré lidi trošku posunout, aby věděli, kam mají své úsilí nasměrovat," vyjádřila se kráska oblečená do černého kalhotového overalu na adresu akce.


Newyorská premiéra filmu Transformers: Zánik: Krásná Nicola Peltz dorazila v doprovodu bratra považovaného novináři za jejího milence

6. července 2014 v 14:13 | Alčísz |  .*.Filmové premiéry.*.
Do českých i slovenských kin vstoupil snímek Transformers: Zánik již 26. června, podobně tomu tak bylo i v Americe, s tím, že oni se mohli těšit z velkolepé premiéry a filmových hvězd.


Nechyběly samozřejmě hlavní hvězdy. Herec Mark Wahlberg přivedl s sebou kompletní rodinu a tak mu na červeném koberci včetně manželky Rhey dělaly společnost i tři ratolesti. Jeho kolega Stanley Tucci zase vzal manželku Felicity Blunt - sestru slavné herečky Emily Blunt.

Pozornost poutaly i dvě něžnější ozdoby filmového osazenstva očekávaného blockbusteru z režie Michaela Baye. Čínská herečka Li BingBing se objevila před objektivy v kreaci z dílny Giambattisty Valliho Couture a také pro netradiční kombinaci barev byla nepřehlédnutelná.

Fotografy však zajímala společnost americké krásky Nicoly Peltz(šaty Balenciaga). Po jejím boku se totiž objevil fešák a mnozí novináři se dohadovali, zda si devatenáctiletá blondýka přivedla s sebou přítele. Vysvětlení bylo nakonec o něco méně "bulvární". Žádná nová láska, ale bratr William byl mladíkem, který dělal garde novému hereckému objevu. I on sám je herec a objevil se v menších rolích například ve snímku Paranoia nebo In Time.

Transformers: Zánik je již čtvrtý film ze série o souboji mezi vesmírnými roboty. Zatímco v prvních třech dílech účinkoval herec Shia LaBeouf, v tomto je herecké složení kompletně nové.


Bujné poprsí, úzký pas: Angelina Jolie ohromila venušinskou figurou na japonské premiéře snímku Zloba - Královna černé magie

6. července 2014 v 12:56 | Alčísz |  .*.Filmové premiéry.*.
Přestože jí často vyčítají, že vypadá příliš vyzáble, postava hollywoodské hvězdy Angeliny Jolie na japonské premiéře snímku Zloba - Královna černé magie byla přímo ukázková.


Tedy, pokud se jako vzor bere figura podle vzoru starohollywoodských div a jejich křivek ve tvaru přesýpacích hodin. Devětatřicetiletá hvězda si na prezentaci filmu z produkce studií Walta Disneyho oblékla černé pouzdrové šaty Atelieru Versace. Ty zvýraznily skutečně úzký pas, ale také bujné poprsí a pěkně tvarované boky. Matka šesti dětí vypadala zkrátka supersvůdně.

Japonští fanoušci, kterých se přišlo na oficiální promítání filmu podívat stovky, byli přitom z americké herečky skutečně hotoví. Šílenství, které vyvolala, se neslo ve znamení potlesku, křiku, ale i šťastných úsměvů, jelikož Angelina v dobré náladě rozdávala autogramy a fotografovala se s vybranými šťastlivci.

Kromě Jolie nechyběla ani představitelka princezny Aurory - herečka Elle Fanning a ani ona se nedala přehlédnout. Mladičká plavovláska si totiž oblékla nádherné krajkové šaty lemované peřím z dílny značky Alexander McQueen.


Móda hvězd z cen Critics' Choice Television Awards: Kráska z Teorie velkého třesku s novým účesem u kritiků nepochodila!

5. července 2014 v 22:34 | Alčísz |  .*.Společenské akce.*.
Zkracovala, zkracovala a zdá se, že to celé příliš překrátila! Řeč je o herečce Kaley Cuoco známé ze seriálu Teorie velkého třesku.


Populární plavovláska, dobře známá i českým divákům, se objevila na slavnostním vyhlášení cen Critics' Choice Television Awards. Její podoba však většinu kritiků z módních rubrik nenadchla. A problémem byů v tomto případě především účes.

Osmadvacetiletá herečka se nedávno nechala ostříhat téměř nakrátko a zdá se, že nebude patřit právě do té skupiny žem, kterým krátké vlasy svědčí. Na ceremoniálu se blondýnka předvedla s podivně sčesanými vlasy, které jí opticky škodily a přidávaly na věku.

Mezi pozvanými dámami letos nechyběly ani herečky jako Emmy Rossum, Diane Kruger či Keri Russell. Všechny přímo zářily a předvedly se v ukázkových kreacích. Více se podívejte níže.

Kaley Cuoco (model Amen Fall 2014)

Emmy Rossum (šaty Monique Lhuillier Resort 2015)

Diane Kruger (šaty Elie Saab Spring 2014 Couture)